phone_wh.png  +420 910 127 172   envelope_wh.png  info@blindshell.com       

Pierwsze kroki z BlindShell Classic

Zawartość opakowania

 • Telefon BlindShell Classic
 • Bateria – szeroki, prostokątny przedmiot, posiadający wcięcie w dolnej krawędzi.
 • Słuchawki – z jednej strony znajduje się wtyk jack, z drugiej strony są słuchawki douszne.
 • Ładowarka USB – Standardowa ładowarka USB, wejście 110V~240V, 50Hz, wyjście 5V.
 • Kabel USB - kabel mikro USB, ze standardowym męskim wtykiem USB typu A z jednej strony.

Opis telefonu

Przednia strona telefonu

W górnej części przedniej strony telefonu znajduje się wyświetlacz LCD, który stanowi gładką powierzchnię telefonu.

 • Ekran LCD – wyświetla informacje.
 • Klawiatura – pozwala kontrolować funkcje telefonu, jest także używana do wprowadzania tekstu.
 • Słuchawka – w czasie rozmowy służy jako głośnik.

Tylna część telefonu

Wszystkie funkcjonalności tylnej strony telefonu znajdują się w jego górnej części. Idąc od lewej do prawej strony natrafimy kolejno na kamerę/aparat i diodę LED. Obok tego, w środkowej części znajduje się klawisz SOS. Całkowicie na prawej stronie znajduje się głośnik.

 • Kamera – używana jest do rozpoznawania kolorów i oznaczania obiektów za pomocą przygotowanej do tego aplikacji.
 • Dioda LED – wspomaga kamerę przy braku dostatecznej ilości światła.
 • Klawisz SOS – do użycia w nagłych wypadkach, naciśnięcie klawisza SOS wywołuje połączenie z wcześniej ustalonym numerem.
 • Głośnik – używany jest do wprowadzania komend głosowych.

Krawędzie telefonu

Na górnej krawędzi znajduje się gniazdo USB oraz jack. Na dolnej krawędzi umieszczony jest mikrofon. Po prawej stronie na dole znajduje się szczelina służąca do otwarcia telefonu.

 • Gniazdko jack – służy do połączenia słuchawek.
 • Gniazdo USB – służy do ładowania telefonu a także umożliwia podłączenie urządzenia do komputera.
 • Mikrofon – służy do prowadzenia rozmów, obsługiwania telefonu głosem, dyktowania i zapisywania notatek głosowych.
 • Szczelina – służy do zdejmowania tylnej pokrywy telefonu.

Usuwanie tylnej pokrywy

Z tyłu można znaleźć papierową wkładkę wystającą z telefonu, która pomoże Państwu przy pierwszym zdjęciu tylnej pokrywy. Potem można ją wyrzucić. Jeśli zajdzie ponowna potrzeba zdjęcia pokrywy, wystarczy wsunąć paznokieć w szczelinę, która znajduje się na dole po prawej stronie i podważyć pokrywę aż do momentu, w którym usłyszymy charakterystyczny klik. Potem należy przeciągnąć palec po obwodzie telefonu, korzystając z powstałego rozwarcia a następnie ściągnąć całkowicie pokrywę. Pokrywa trzyma się dość mocno, więc potrzeba użyć trochę siły, aby ją zdjąć.

Montaż karty SIM oraz karty pamięci SD

Ułóż telefon przed sobą w takiej pozycji, aby ekran i klawiatura były skierowane do dołu, natomiast górna część telefonu (kamera/aparat oraz klawisz SOS) powinny być skierowane do przodu. Prostokątna, pusta przestrzeń, w której umieszcza się baterię powinna znajdować się przed Tobą.

Wkładanie kart SIM

Telefon posiada dwa sloty na karty SIM, które znajdują się w dolnej części otworu na baterię. Jeden slot znajduje się po prawej a drugi po lewej stronie. Slot znajdujący się po prawej stronie obsługuje sieć 4G.

Slot, znajdujący się z prawej strony

Pomiędzy slotami na karty SIM znajduje się zagłębienie (wcięcie). Włóż kartę w to zagłębienie tak, aby chip na karcie był skierowany do dołu a nacięcie znajdowało się w prawym górnym rogu. Po czym wsuń delikatnie kartę opuszką palca w prawą stronę do samego końca.

Slot znajdujący się z lewej strony

Pomiędzy slotami na karty SIM znajduje się zagłębienie (wcięcie). Włóż kartę w to zagłębienie tak, aby chip na karcie był skierowany do dołu a nacięcie znajdowało się w lewym górnym rogu. Po czym wsuń delikatnie kartę opuszką palca w lewą stronę do samego końca.

Usuwanie SIM karty

Aby wyciągnąć SIM kartę, połóż opuszek palca na karcie, przyciśnij, następnie przesuń kartę do wolnej przestrzeni między slotami kart SIM.

Instalacja karty SD

Slot karty SD znajduje się nad prawą stroną slotu karty SIM. Aby umieścić kartę SD potrzeba zdjąć pokrywę slotu. Przesuń metalową pokrywę karty SD w prawo aż usłyszysz charakterystyczny klik. Ostrożnie podnieś pokrywę, nie ma potrzeby robić tego na siłę, jeśli czujesz opór, znaczy to, że slot nie został otwarty prawidłowo. Po otwarciu slotu włóż doń kartę SD tak, aby styki były skierowane w dół i znajdowały się po prawej stronie. Po czym zamknij metalową pokrywę. Podczas zamykania pokrywy przesuń ją w lewą stronę, aby ją zablokować. Ponownie, po zablokowaniu, powinieneś usłyszeć charakterystyczny klik.

Instalacja baterii

Znajdź wcięcie na krawędzi baterii. Powinno być ono skierowane do ciebie I znajdować się na górze. Wsuń baterię od góry do dołu w miejsce, w którym powinna być zamontowana. Powinna pasować jak ulał. Aby wyciągnąć baterię, użyj paznokcia, aby ją podważyć i pociagnąć do góry.

 

Wróć do poradni